Cyklický náramek je taková mapa tvého menstruačního cyklu. Různá barva korálků symbolizuje různé fáze cyklu – menstruační (vědma, zima), předovulační (panna, jaro), ovulační (matka/milenka, léto) a premenstruační (čarodějka, podzim). Přívěšek na karabince posouváš podle toho, v jaké fázi se zrovna nacházíš. Můžeš si korálkem označit i ovulaci či konec cyklu. Například Buddha na náramku dole značí konec cyklu a připomíná mi ideální stav, ke kterému bych se ráda někdy dostala. 😀

náramek na sledování menstruačního cyklu

Na jeden cyklický náramek potřebuješ:

 • 4 druhy minerálních korálků průměr 6mm, popřípadě i další korálky na označení ovulace či konce cyklu a korálky na přívěšek
 • silikonová pruženka (gumička) 8mm
 • karabinka
 • ketlovací nýtek, popřípadě již nějaký hotový přívěšek
 • spojovací kroužek 5 mm
 • ketlovací kleště
 • půlkulaté kleště
 • štípací kleště
 • vteřinové lepidlo

Postup:

 1. Rozvrhni si, jak půjdou korálky za sebou. Pro lepší představu je doporučuji poskládat do řady. Mělo by jich být plus mínus 28 – 7 na každou fázi. Ale tohle je hodně individuální a pokud máš pravidelný cyklus a víš kolik dní tvé jednotlivé fáze trvají, uprav si počty podle sebe. Já teď mám po porodu například cyklus i 40 dní, takže u mě je náramek dost orientační.
 2. Navlékni je na pruženku a vyzkoušej, jak ti sedí na ruce. Někdy je potřeba nějaký korálek přidat nebo ubrat.
 3. Zavaž pruženku na tři uzlíky a zakápni vteřinovým lepidlem. Zatím neodstřihávej konce, protože je lepší počkat alespoň půl hodiny, aby lepidlo pořádně zaschlo.
 4. Na ketlovací nýtek navlékni korálky a jiné komponenty, aby vznikl přívěšek.
 5. Pokud je nýtek dlouhý, zaštípni ho tak, aby zůstal jen kousek na udělání očka.
 6. Pomocí ketlovacích kleští, zatoč konec nýtku tak, aby vzniklo malé očko.
 7. Pomocí ketlovacích a půlkulatých kleští spoj karabinku s očkem na nýtku spojovacím kroužkem. Chyť jeden konec do jedněch kleští a druhý do druhých a spoj konce kroužku k sobě.
 8. Odstřihni konce pruženky.

Kroky 4 – 6 můžeš vynechat, pokud zvolíš již hotový přívěsek.

Další inspirace:

Knihy Rudý měsíc a Cyklická žena od Mirandy Gray – Ucelené informace o cykličnosti, velmi doporučuji

Začínáme s korálky na blogu Zrzavé kočky – Návody jak na korálkování, doporučuji projít, pokud s korálky začínáš

Modrý obchod – Spousta korálků a bižuterních komponent na jednom místě

Košutka náramky – Stránky kamarádky, která ti cyklický náramek ráda vyrobí, pokud se na to necítíš sama 🙂

Pokud chceš víc informací nejen o cykličnosti, mrkni ke mně do skupinky. Dávám tam živá vysílání na různá témata, tipy na písničky a jak s nimi pracovat či sebeláskovou inspiraci. A přednostně také všechny pozvánky na akce, které pořádám, jako třeba na pravidelné ženské kruhy nebo přechodové rituály.


Baru

Průvodkyně žen, partnerka, máma, žena, která se ráda noří do hloubky své duše. Pořádá ženské kruhy a jiné akce pro ženy. Zaručeně hlavu vypne při zahradničení a práci na rodovém statku, který s mužem postupně tvoří. Má plnou hlavu plánů a celý život na to je uskutečnit. Její heslo je, že svět potřebuje více tvůrců a méně obětí (a více objetí :)).