skupinový rituál

Menarché zpětně

Oslav svou první menstruaci a vědomě prožij přerod dívky v ženu

Je pro tebe menstruace spíše sprosté slovo a každý měsíc se děsíš toho, až zase dostaneš ty krámy?

Je tvůj cyklus emocionální horská dráha a nemůžeš se sama v sobě vyznat?

Máš pocit, že jsi stále ta malá holka, která chce všem vyhovět?

Anebo bys ráda uctila to, že jsi žena se vším, co k tomu patří?

Menstruace není sprosté slovo 🙂
A tabu taky ne

Ačkoliv se to tak může zdát – moc se o ní nemluví ani v rodině – natož, aby byla oslavovaná. První menstruace (menarche) je však jeden z nejdůležitějších milníků v životě ženy, kdy se z děvčátka stává mladá žena schopná počít a porodit dítě. Zároveň dívka vstupuje mezi ženy a otevírá se před ní nový svět. Svět, ve kterém může být napojená na posvátné ženství, které jí dodá vnitřní sílu, pokud si to tak bude přát.

Vědomě oslavit a přijmout svou menstruaci je obrovským krokem na cestě k sobě.

A je to přesně to, co ti přinese rituál menarché zpětně.

S čím ti rituál menarché může pomoci?

Přijetím sebe sama jako ženy

Myslíš si, že být ženou není nic moc? A chceš to změnit? Stoupnout si do své ženské síly a uvidět tu úžasnou sílu, kterou všechny máme?

Bolestivou menstruací

Bolest nás často vede k tomu, na co je potřeba se zaměřit. A často prosté uvědomění si tohoto faktu a přijetí stačí, aby se děly zázraky.

Pochopení cykličnosti a jejích darů

To, že se v průběhu našeho cyklu měníme podobně jako Luna na obloze je obrovským darem, který je škoda nechat ležet ladem. /ten rým mi tam skočil sám :D/

Přepsání špatného zážitku z první menstruace

Styděla jsi se, když jsi „to“ poprvé dostala? Nebo se dokonce vyděsila? Dostala jsi veškerou podporu, kterou jsi potřebovala?

Co se stalo, stalo se, změnit se to nedá, ale můžeš si vytvořit nové vzpomínky a zážitky, které ti budou sloužit lépe.

Přechodem od nezralého soupeřivého ženství ke zralému spolupracujícímu ženství

To, že jsme ženy je darem, ne prokletím. A ženská spolupráce a sesterství tvoří nádherný bezpečný prostor, kde můžeme být jedna druhé oporou, ne konkurencí.

Chceš tímto rituálem provést?

♡ Bude mi ctí ♡

NEDĚLE 29. 5. 14 – 20

Na rituál si vyhraď celé odpoledne, kdy nejprve společně dosytíme malou holčičku v nás, pohýčkáme vnitřní ženu, oslavíme a uctíme přerod mezi nimi.

Můžeš se těšit na tanec, sdílení, naslouchání ze srdce do srdce, noření se do sebe, vizualizace, ladění se na sebe a to vše v intimním prostředí malé skupiny žen (max 10).

HALENKOVICE

Potkáme se u nás na zahradě a na louce. Přesné pokyny pošlu přihlášeným do mailu.

„Prostor, který máte k dispozici – myslím zahradu a přírodu kolem, vše umocňuje a cítím se tam velmi bezpečně.“

„Mokrá“ varianta není k dispozici, takže bude krásně 🙂 (a kdyby náhodou ne, tak domluvíme náhradní termín)

1800,-

Cena zahrnuje:

  • 6 hodin bezpečného ženského prostoru
  • nezapomenutelný zážitek
  • občerstvení během rituálu a závěrečnou hostinu
  • překvapení 🙂
  • porituálové online sdílení přes Zoom (3 týdny po rituálu)

O 800 korun Tě poprosím předem, slouží jako vratná záloha (pokud mi řekneš, že nemůžeš minimálně 2 dny před akcí). Víc informací, kam peníze poslat, dostaneš po přihlášení.

Přihlašování na akci už skončilo, tak třeba zase za rok 😉

Co říkají ženy, které jsem rituálem už provedla?

Jsem divoká. Vždy jsem byla. Cítím divokost, svobodu, sílu a energii

„Jsem dívka nebo žena? Nejsem si zcela jistá. Usedáme do kruhu a mluvíme. Kámen putuje v kruhu a propojuje naše dlaně, slova a duše. Tančíme. Opravdu mohu být krásná a svobodná? Nechce se mi věřit. Pláču a tančím. Tančím a pláču. Něco ve mě se obrací naruby. Čas a prostor mění svou obvyklou strukturu. Vracím se do období mé první menstruace a měním svou minulost, měním svou přítomnost a možná i budoucnost. Jsem divoká. Vždy jsem byla. Cítím divokost, svobodu, sílu a energii. Něco přichází a mluví to ke mě… „Jsem prastará ženská energie, která se vrací do Hančina těla. V kruhovém labyrintu, ve středu, který dovoluje propojení s Vesmírem, já prastará ženská energie nabývám původní síly spojením s ženským tělem. Áááááách! Konečně mohu plně a svobodně dýchat. Potřebuji lidské tělo pro svou celistvost. Haničko, když mě budeš uctívat a pečovat o mě, já budu uctívat a pečovat o tebe. Konečně spolu!“

Hana válková

Rituál byl velmi silný, cítila jsem husí kůži, přítomnost posvátné chvíle a silnou energii.

Baru, moc děkujeme za dnešní odpoledne. Pro mě osobně to byl čas, který jsem smysluplně využila, jak sama se sebou, tak sdílení s ostatními ženami bylo pro mě moc důležité. Samotný rituál byl velmi silný, cítila jsem husí kůži, přítomnost posvátné chvíle a silnou energii. Děkuji za tvé láskyplné a citlivé vedení. A těším se při další příležitosti, tedy na zářijovém ženském kruhu na setkání. Prostor, který máte k dispozici – myslím zahradu a přírodu kolem, vše umocňuje a cítím se tam velmi bezpečně.

Barbora košutová

Jsem žena, děkuji Baru.

Silný zážitek. ?Nečekaný, to nemůžu popsat. To musíte zažít.☺️

Naďa hanáčková