Co je ženský kruh?

Ženský kruh je bezpečný prostor, ve kterém můžeš být sama sebou a se sebou. Je založen na vzájemném respektu, úctě, schopnosti být otevřené, naslouchat srdcem a mluvit ze srdce. Každý kruh má své téma, kterému se věnujeme.

Každá průvodkyně dává do kruhu kousek sebe a vede ho trošku jinak, jedinečně. Já ráda zařazuji:

 • intuitivní, spontánní tanec na hudbu, která ladí s tématem
 • sdílení se ženami, co se nám právě děje, i k danému tématu
 • prožitkové techniky – vizualizace, meditace, práce s tělem, s dechem, zpěv
 • společné tvoření
 • drobné rituály

/Všechny techniky a aktivity jsou dobrovolné :)/

Obrázek vydá za 1000 slov, tento je vytvořený z referencí od žen, které chodí na kruhy, které pořádám.

A tady jsem jednu z těchto žen vyzpovídala ♡.

Kruhy naživo

Ženské kruhy naživo pořádám v Halenkovicích (mezi Zlínem a Uherským Hradištěm).

Máš otázku?

Zeptej se ve skupině, nebo mi napiš na mail baru@mesicnistezka.cz.

Kruhy naživo

 • KDE: Halenkovice
 • KDY: nepravidelně vpodvečer, většinou ve všední den, sleduj Nejbližší akce nebo e-mail (pokud ho na tebe mám)
 • CENA: 550 Kč nebo 1111 Kč (pokud je kruh s kakaovou ceremonií)
oheň, kruh, sesterství

KDY A KDE?

Živé ženské kruhy nyní pořádám velmi nepravidelně, většinou ve všední den v podvečer nebo o víkendu (pokud je to odpoledne v kruhu s kakaovou ceremonií)

Pokud je počasí příznivé, scházíme se u nás v Halenkovicích u ohně. Pokud nám počasí nepřeje, kruh přesunuji do nádherného domečku kousek od toho našeho.

Veškeré informace vždy posílám mailem všem přihlášeným.

CO SI MÁM VZÍT S SEBOU?

S sebou si vezmi deku, popřípadě malý polštářek. Pohodlné oblečení, ve kterém se cítíš dobře. Klidně můžeš vzít i něco na zub. Pití je zajištěno.

CO MÁM UDĚLAT, KDYŽ CHCI PŘIJÍT?

Mrkni na Nejbližší akce, kde dávám možnost si vstup na kruh koupit.

A CENA?

Vstup na jeden kruh je 550 Kč nebo 1111 (pokud zahrnuje i kakaovou ceremonii a je tím pádem delší). Platí se předem. Storno podmínky:

 • Pokud svou účast zrušíš do 14 dní před akcí vracím 100 %
 • 13 – 7 před akcí vracím 50 %
 • 6 dní před akcí již peníze nevracím, ale po domluvě za sebe můžeš poslat náhradnici

„Je to prostě pohlazení na duši v úžasném kolektivu žen.“

Ženské kruhy u Barunky jsou pro mě dávkou energie, napojení se na sebe a ujištění, že mě někdo přijímá takovou, jaká jsem. Barča je velmi vnímavá a kruhy vede citlivě s ohledem na potřeby všech přítomných. Cením si její otevřenosti k nám a ochotě učit se novým věcem, překonávat překážky. Z kruhů vždy odcházím vnitřně klidná, s pocitem přijímající komunity. Barču a její kruhy vřele doporučuji. Je to prostě pohlazení na duši v úžasném kolektivu žen.

ZUZANA KUBÍNOVÁ

„Je to úžasné a inspirativní. Energie ze vzájemného sdílení, ze které čerpám ještě dlouho potom…“

Barčo, chci ti moc poděkovat za všechno, co děláš, tvoříš a vymýšlíš pro svou smečku… Vždy se za vámi do kruhu teším, je to pro mě relax. Prostor, kde se setkávám sama se sebou a podělím se o svůj svět s ostatními. Je to pro mě obrovská vzpruha, zastavení se, vyklidněni a odpočinek zároveň. Je to úžasné a inspirativní. Energie ze vzájemného sdílení, ze které čerpám ještě dlouho potom… Děkuji mockrát a jsem šťastná a vděčná, že jsem toho každý měsíc součástí!“

DARINA H.

„Je moc fajn vychutnat si na kruhu čas pro sebe, bytí v přítomnosti, zklidnění při vizualizaci, zároveň ženské sdílení, slova, která pohladí, když je třeba.“

Svoboda, smích, slzy, emoce, to jsou slova, co se mi vybaví, když pomyslím na Barčiny ženské kruhy. Barčiny ženské kruhy si užívám už od jejich počátků a maximálně si je užívám od začátku do konce. Pokaždé se těším na tanec (obzvláště ten v přírodě nebo kolem ohně, který správně rozproudí energii). Obdivuji, jak Barča dokáže sladit hudbu k tématu kruhu. Běžně žiju ve svém uspěchaném vesmíru, tak je moc fajn vychutnat si na kruhu čas pro sebe, bytí v přítomnosti, zklidnění při vizualizaci, zároveň ženské sdílení, slova, která pohladí, když je třeba. Barči jako průvodkyně si vážím pro její autentičnost, empatii a moudrost. Už se těším, až se budu moct zúčastnit i nějakého rituálu, který Barča povede.

Jana k.

Kruhy 2024

V roce 2024 zavádím novinku – odpoledne v ženském kruhu s kakaovou ceremonií.

Jinak budu ladit témata podle toho, co zrovna přijde a bude aktuální. Kruhy vyhlašuji také spontánně 🙂

Radikální sebeláska – odpoledne v ženském kruhu s kakaovou ceremonií

1. 5. 2024 | 15 – 19 | 1111 888 Kč

Pojď prozkoumat, jak to máš se sebeláskou a ještě víc se do sebe zamilovat. Podpořím tě já i velmi jemná medicína kakaa.

Pravé kakao je úžasná přírodní medicína, která otevírá srdce, uvolňuje emoce, čistí energetická centra, harmonizuje a navozuje pocity štěstí.

Pracuji s ceremoniálním kakaem z permakulturní farmy z Guatemaly.

Co je fajn dodržet v den ceremonie:

 • Nepít nápoje obsahující kofein a další stimulanty
 • Vyhnout se tučným jídlům, oleji a mléku.
 • Před ceremonií buď nejíst vůbec, nebo jen něco lehkého (ideálně vegan)
 • Před i po ceremonii pít hodně čisté vody /na kruhu budu mít studánkovou :)/

2 dny před ceremonií nepij alkohol.

Kakao budeme pít z hrnečků dělaných na míru od mojí kamarádky. Pokud se ti bude hrneček líbit, můžeš si ho na kruhu pořídit za 500 Kč a mít tak připomínku nádherně stráveného odpoledne v kruhu žen.

„Je to zcela jiná forma společného sdílení a bytí než v běžném, uspěchaném, často povrchním životě.“

Na Kruzích mohu být sama sebou. Díky specifické atmosféře se zde učím vyjadřovat své niterné emoce. Je to zcela jiná forma společného sdílení a bytí než v běžném, uspěchaném, často povrchním životě.

Barunka je mi velmi citlivou a empatickou průvodkyní, se kterou se cítím v bezpečí. Sálá z ní klid a zemitá moudrost.

Lenka Soukupová

Můžu se tu ponořit sama do sebe a uvědomit si, kým ve skutečnosti jsem.

“Na Kruhy k Barče chodím ráda. Je tu prostor ke sdílení radostí i trápení, které každá máme. Můžu se tu díky Barče ponořit sama do sebe a uvědomit si, kým ve skutečnosti jsem. A v neposlední řadě se tu cítím bezpečně, vím, že odsud se řečené věci prostě neodnášejí. Děkuji Ti, Barčo.“

NAĎA HANÁČKOVÁ

„Tyto ženské kruhy jsou pro mě jako příjemná duševní lázeň..“

Tyto ženské kruhy jsou pro mě jako příjemná duševní lázeň. Baru kruhy vede přirozeně a jemně. Poctivě si dělá přípravy, které je ale schopná flexibilně opustit a reagovat na vzniklou dynamiku skupiny a emoce přítomných žen, aby se pak znova vrátila ke svému záměru a tématu. Nově příchozím se nenásilně věnuje, aby se na kruhu cítily přijímány a mohly se stát součástí skupiny. Tato setkání mi dávají pocit sounáležitosti, vždy odcházím povzbuzená a odpočatá.

EVA NOVOTNÁ

„Je velice potřebné a léčivé sdílet v bezpečném prostoru ženského kruhu.“

Baruška je pro mne člověk plný inspirace a vidím v ní spolu s dalšími ženami, které se na krásné rituály ženství a cestu poznávání zpět síly Matky přírody daly, další pokračovatelku Žítkovských a jiných bohyní v tomto kraji. ?

„Spoznávanie sa, prijímanie sa, stíšenie sa, prejaviť sa, zdielať, inšpirovať sa, oslobodiť sa alebo len tak byť v prítomnosti.“

“Letí Ti ešte jedno obrovské ĎAKUJEM za to, že niečo takéto organizuješ. Cítim, že je to potreba a mne osobne to otvára dvere do všeličoho možného. Spoznávanie sa, prijímanie sa, stíšenie sa, prejaviť sa, zdielať, inšpirovať sa, oslobodiť sa alebo len tak byť v prítomnosti. Je to na jednej strane veľká výzva pre každú z nás a na druhej strane veľký dar, že sme si k tomu našli v tomto dnešnom uponáhľanom a konzumnom svete cestu. Teším sa na ďalšie spoločné kruhy, kruhy medzi ženami, matkami, kamarátkami, sestrami, manželkami, milenkami či priateľkami.“

Alexandra MikuŠková

„Velice si cením toho, že je kruh jak pro ženy sdílné, tak i pro ty méně či vůbec.“

“Kruhy s Bárou jsou pro mě radost. Člověk se zde uvolní, protože je v bezpečném prostoru žen a může tak v sobě objevovat a probouzet tu vlčici v sobě. Tu atmosféru radosti, volnosti a bezpečí tvoří prvotně Bára a nás pak tím prostě nakazí. Vrchol radosti zažívám při tančení, kdy se vnořím do sebe a do hudby. Bářin výběr písniček je prostě skvělý a ladí s tématem kruhu. Občas mám chuť kruh jen protančit.

Pokaždé mě fascinuje, jak Bára zpracuje téma kruhu. To moudro, co z knih a života čerpá, umí lehce a srozumitelně předat dál. Mám moc ráda její smysl pro humor, díky tomu i těžké téma podá s lehkostí a nadhledem.

Velice si cením toho, že je kruh jak pro ženy sdílné, tak i pro ty méně či vůbec – což je můj případ. Můžu klidně jen naslouchat a zpracovat si vše v sobě.

Z kruhu odcházím nabitá energií, která ve mně rezonuje do dalšího úplňku a jsem zase o kousek blíž své vnitřní vlčici.”

LUCIe Buroňová

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder